KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 12433104

nr 1243 3104

Ernst Küsel

(1873-1942), Sverige

Etsningar, 2 st, Getter & skymning, Signerade. Motivet: 20x15

Ernst Küsel, född 1873 i Nacka, död 1942, svensk målare och grafiker.

Utrop:

300 kr

Såld:

100 kr

måndag 25 mars 2019
kl 19:35:01

25/3 17:40:25 1      Vinnande bud

Ernst Küsel

Läs mer om Ernst Küsel